DANİEL KORDAN İLE KAYSERİ, KAPADOKYA ve TUZ GÖLÜ FOTOĞRAF ATÖLYESİ 2017

Bu atölye tamamlanmış olup bir sonraki atölye tarihi belirlenmemiştir.

15-16-17 Aralık 2017    (Kontenjan: 20 Kişi) (Kontenjan Doldu)

Cuma Çevik ve Merve Çevik'in düzenlediği, Daniel Kordan'ın onur konuğu olarak katılacağı fotoğraf atölyesinde bize özel araçlarla Kayseri'deki muhteşem güzellikteki Yılkı Atlarını, Kapadokya'nın en güzel vadisi olan Aşk vadisinde uçan balonları, Peri bacalarını ve Tuz Gölü'nü fotoğraflamaya gidiyoruz. Herşey dahil süper bir tur paketi ile…

1.Gün - 15 aralık 2017 Cuma

Pegasus Havayollarının Sabah 08:40’da kalkan PC2732 sefer sayılı uçağı ile Kayseri’ye gidiyoruz. Saat 10:30’da Kayseri Havaalanında buluşuyoruz. Havaalanında bizi bekleyen araçlarımıza bindikten sonra ilk durağımız öğle yemeği için Kayseri’nin meşhur yemeklerini yapan güzel bir mekan olacak. Yemekten sonra Yılkı atları’nı fotoğraflamak için yola çıkıyoruz. Burada Daniel Kordan ile birlikte gün batımına kadar yılkı atlarını fotoğraflayıp sonrasında Avanos’a 5 yıldızlı otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Suhan Hotel (5*) Yemekten sonra isteyenler için gece yıldız fotoğrafı çekmeye gidiyoruz. İstemeyenler odasında dinlenmeye çekilebilir..

 

2.Gün - 16 Aralık 2017 Cumartesi 

Sabah erkenden balonların şişirildiği zamana tanıklık etmek ve fotoğraflamak için gizli bir vadiye gidiyoruz. Ardından Balon turu yapacağız. Hem uçacak hem havadan fotoğraf çekeceğiz. Balon turundan sonra kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltıdan sonra Konferans Salonu’nda Daniel Kordan konuşma yapacak ve kendi tekniklerini bize gösterecek. Yaklaşık 2 saat sürecek konferansın ardından öğle yemeği için ayrılıyoruz. Öğle Yemeğimiz Kaya Restaurant Uranos Sarıkaya‘da olacak. Öğle yemeğinin hemen ardından Daniel Kordan ile birlikte Tuz Gölü‘nde gün batımını fotoğraflamaya gidiyoruz. Gün batımından sonra otele dönüş ve Akşam yemeği. Konaklamamız yine aynı otelde Suhan Hotel (5*). Yemek sonrası Rotamızda Türk Gecesi bulunuyor. Yer altı Kaya Restaurantımızda Türk Gecesinde eğlenmeye gidiyoruz. Türk gecesinden sonra otelimize geri dönüyoruz.

 

3.Gün - 17 Aralık 2017 Pazar

Sabah erkenden Daniel Kordan eşliğinde Aşk vadisinden kalkan balonları fotoğraflamaya gidiyoruz. Burada bizi bekleyen sevimli turuncu Volkswagen T2 vintage minibüsümüzü balonlarla birlikte bir model olarak kullanacağız. Hemen ardından meşhur Paşa Bağlarına gidip modelimizle birlikte fotoğraf çekimine devam edeceğiz. Oradan Güvercinlik vadisi’ne geçip bugünkü üçüncü fotoğraf noktasında çalışmalar yapacağız. Daha sonra kahvaltı için otelimize geçiyoruz. Kahvaltının ardından Çanak Çömlek atölyeleri’ni gezmeye gidiyoruz. Dileyen fotoğraf çekebilir, dileyen çanak yapmayı deneyebilir. Daha sonra otobüsümüzle Kayseri‘ye geçiyoruz. Burada öğle yemeği yedikten sonra Daniel Kordan ile birlikte Yılkı atları‘nı tekrar fotoğraflamaya gidiyoruz. Gün batımından sonra dönüş için havaalanına gidiyoruz. Pegasus Havayollarının saat 22:30’da kalkan PC2741 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a dönüş.


danielkordan.jpg

Daniel Kordan KİMDİR?

Çocukluğundan beri fotoğrafçılığa merak salmış, Rusya'nın vahşi doğasından ilham almış ve keşfetmek için sürekli doğada yalnız başına gezmiş. Çocukluğunda resim okulunu bitirmiş, Üniversitede Kuantum Fiziği üzerine çalışmalar yapmış. Ancak Doğaya olan sevgisi onun fotoğrafçı olmasına neden olmuş.

2013 National Geographic fotoğraf yarışmasında birincilik kazanmış ve daha sonra National Geographic için yazılar yazmış. Rusya'da Continent Expedition adlı bir dergide baş editörlük yapmış. Digital SLR Magazin, England, Photography Week, Photography Master Class, National Geographic, Discovery, Photoworld China, Digital Photo (Bauer Media) gibi dergilerde eserleri ve yazıları yayınlanmış.

Avrupa, İngiltere, ABD, Asya, Afrika ve Rusya'da fotoğraf atölyeleri düzenliyor ve hayatının büyük kısmını Toskana'daki Villasında geçiriyor. Aynı zamanda Nikon, Gitzo ve Lucroit markalarının resmi büyükelçisi.

fiyat:

2000 TL (Çift kişilik odada kişi başı)

Tek Kişilik Konaklama Farkı 250 TL‘dir .

 

Ücrete Dahil Olanlar:

 • Daniel Kordan tarafından verilecek eğitim ve söyleşi.

 • Cuma Çevik tarafından hazırlanan 3 Saatlik Eğitim Videosu.

 • Kayseri Havalimanında Karşılama ve Bölge Transferleri

 • 2 Gecelik 5 Yıldızlı Avanos Sühan Hotel (5*) Konaklama

 • Otelimizde 2 Akşam Yemeği (Açık Büfe) ve 2 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)

 • 3 Öğle Yemeği (Belirlenen Seçkin Restaurantlarda)

 • Araç içi ikramlar. (Sandviç, Çay, Kahve, Su)

 • Balon Turu (Universal Balloon)

 • Türk Gecesi (Sınırsız Yerli Alkollü veya Alkosüz İçecek ve Eğlence)

 • Yılkı atlarını bulmak için köylülere ödenecek hizmet ücreti.

 • Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık

 • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmeti

 • TURSAB Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar:

 • Uçak Bileti

 • Kişisel Harcamalar

 • Mini Bar kullanımı ve Oda Servisi

 • Öğle Yemeklerinde Alınan İçecekler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ucretleri (Müzekart'ı olanlara ücretsizdir. Giriş noktasından da temin edilebilir.)

Ne Getirmeli?

 1. Fotoğraf makinesi, Geniş açılı bir lens, Orta-Zoom Lensler, Telefoto Lensler.

 2. Varsa Tripod, Kablolu Kumanda ve Filtreler.

 3. Fotoğraf makinası için en az 32 GB'lık bir hafıza kartı.

 4. Eğitim Videosunu teslim almak için taşınabilir Hard Disk, USB veya Hafıza Kartı.

 5. Fotoğraf düzenleme işlemleri için varsa Dizüstü Bilgisayar.

 6. Kış şartlarına uygun kıyafet ve ayakkabı.

 7. Soğuğa dayanıklı eldiven, bere vs.