Faroe Adaları Fotoğraf Gezisi

15-21 Haziran 2020 (6 Gece 7 Gün) (Kontenjan Doldu)

13-19 Temmuz 2020 (6 Gece 7 Gün) (4 Kişilik yer kaldı)

Kontenjan: 8 Kişi

Fiyat: 1800 Euro (Çift kişilik odada kişi başı)

Vize: Gerekiyor (Schengen + Faroe Vizesi)

387A5207-1.jpg

Atlantik Okyanusu’nun mücevheri Faroe Adaları’nı gezmeye gidiyoruz. Norveç ve İzlanda arasında, okyanusa yayılmış 18 adadan oluşan yeşil bir ülke.. Burası gerçekten bozulmamış doğası ile uzak, huzurlu ve sakin bir yer. Uzun fiyortlardan sıyrılan Piramit şeklindeki dağlar, çatıları çimlerle kaplı eski kiliseler, havada asılı gibi duran göller, müthiş şelaleler ve okyanusa bakan küçük köylerdeki renkli evler.. Daha önce gelip gördüğümüz Faroe Adaları'nın en güzel yerlerini, bizimle birlikte gezmenizi sağlayacak güzel bir program hazırladık!

Bu, yalnızca bir fotoğraf atölyesi değil, aynı zamanda Viking torunlarının yaşamına yakından şahit olacağımız, günün ilk ışıklarıyla eşsiz manzaralara sahip dağları gezeceğimiz, yerel yemeklerin tadına bakacağımız ve daha birçok sürprizi yaşayacağımız bir deneyim olacak. Her düzey fotoğraf sever katılabilir. Sadece gezmek ve güzel manzaraların tadını çıkarmak için de bize eşlik edebilirsiniz.

Bu gezi Cuma Çevik Fotoğrafçılık tarafından Aurora Travel LTD firması ile düzenlenmektedir. Programımız hava şartlarına bağlı olarak değişebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibi olacaktır.

1. Gün - Vagar

İsteğe göre İzlanda-Reykjavík havaalanından veya Danimarka-Kopenhag'dan Atlantic Airways ile Faroe Adaları'na hareket edeceğiz. Uçuş yaklaşık 2 saat sürüyor. Saat 17:00'den önce Vagar havaalanına varmış olacağız. Havaalanında bekleyen araçlarımız ile otelimize yerleşiyoruz ve sonrasında akşam yemeği için ayrılıyoruz. Akşam yemeğinden sonra Faroe’nin en ikonik ve ünlü şelalesi Gásadalur’a gidiyoruz. Burası gün batımında gerçekten görülmeye değer! Fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize geri dönüyoruz.. Otelimiz Faroe Adaları’nın merkezi bir noktasında bulunuyor. Böylece tüm lokasyonlara kolaylıkla ulaşabileceğiz.

2. Gün - Sandavagur

Yaz mevsiminde gün batımı gece 11 ve gün doğumu ise sabah 4 gibi olur. Günler oldukça uzundur. Faroe’nin bulutlu havası ve konumu itibari ile güneş ışıkları gün boyunca çok yumuşaktır. Bu sebeple fotoğrafçılar için bulunmaz bir fırsattır ve gün boyunca görsel şölen yaşatır. Bu nedenle olabildiğince az uyuyup çok gezeceğiz! :)

Sabah Sandavagur'daki Sørvágsvatn gölüne gidiyoruz. Bu göl okyanus kıyısındaki yüksek kayalıklar üzerinde yer alıyor ve yine okyanusa dökülüyor. Görkemli bir bakış açısı bulmak için erken kalkmaya ve 1 saat yürüyüşe değer. Buradan sonra ikinci merkezimiz olan Torshavn'a doğru yola çıkıyoruz. Torshavn, Faroe'nin başkentidir. Burada öğle yemeği yiyeceğiz ve şehirde gezintiye çıkmamız için gereken serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğinden sonra ise Saksun köyüne gidiyoruz. Günbatımı için harika bir yer! Çimden çatıları ile güzel evler, görkemli şelaleler ve küçük bir kilisesi olan fiyort manzaralı hobbit köyü.. Yorucu bir günün ardından dinlenmek için otelimize geri dönüyoruz.

3. Gün - Mykines Adası

Bugün Mykines adasına tam günlük bir seyahat planımız var. Bu adada harika otantik bir köy ve uçurumun tepesinde güzel bir deniz feneri bulunuyor. Faroe takımadalarının en özel adası da diyebiliriz. Sabah kahvaltısından hemen sonra otelden ayrılıyoruz. Feribot ile Mykines adasına gideceğiz. Bir ejderha şeklinde olan 'Tindhólmur' adacığının yanından geçerken güzel manzaralar bizi bekliyor olacak.

Adaya ulaştıktan sonra köyün içinde dolaşıyoruz ve sonra 100 yıllık deniz fenerine doğru yürüyüşe devam ediyoruz. Deniz Feneri Mykineshólmur ismindeki ayrı bir adada bulunuyor ama Mykines adasından köprü ile geçilebiliyor. Genelde yürüyüş turistler için 1 saat sürüyor, ancak biz bu yürüyüşe 3-4 saat ayırıyoruz! Çünkü bu adayı meşhur eden Puffin’leri (Deniz Papağanı) fotoğraflayacağız. Binlerce Puffin yaz aylarında burada yuva yapar. Ve bazı yerlerde fotoğraflamak için bir metreye kadar yaklaşabileceğiz. Puffin’lerin harika fotoğraflarını çekmek için birkaç saat harcıyoruz. Mykines adasında Puffin’lerin fotoğraflarını çekmek için 70-200 veya 100-400 almak yeterli. Ayrıca Puffin'lerin haricinde, pek çok kara ve deniz kuşu türünü çok yakın mesafeden gözlemleme fırsatımız olacak. Mykines Deniz Feneri’ni ve Puffin’leri çektikten sonra dönüş için yola koyuluyoruz. Güzel bir akşam yemeğinden sonra dinlenmek için otelimize gidiyoruz.

4. Gün - Drangarnir

Bu sabah dinlenmek ve uyumak için biraz geç uyanacağız. Kahvaltının ardından Fossa Şelale’sine gidiyoruz. Yol üzerinde fotoğrafını çekmek için bir çok güzel manzara göreceğiz ve izleyip tadını çıkarmak için yeterli zamanımız olacak. Sonrasında gidiş-dönüş yaklaşık 6 saat sürecek olan Drangarnir’e doğru yürüyüşe çıkıyoruz. Drangarnir, Faroe Adaları’nın en güzel manzaralarından birisi ama en yorucu olanı da burası. Gün batımında orada olacağız ve fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize geri dönüyoruz.

5. Gün - Saksun ve Gasadalur

Sabah saatlerinde Gjogv ve Funningur köylerine gideceğiz. Faroe Adaları’nın en şirin evlerinin bulunduğu bu köylerde fotoğraflarımızı çektikten sonra kahvaltı için otelimize geri dönüyoruz. Kahvaltıdan sonra uyumak ve dinlenmek için yeterli zamanımız olacak. Gün içinde Klaksvik ve Vidareidi köylerine gideceğiz. Klaksvik’ten adaları uzaktan gören güzel bir seyir noktasına doğru yürüyüş yapacağız. Yaklaşık bir saat süren yürüyüşün ardından Klaksvik’e öğle yemeği için geri dönüyoruz. Sonrasında Vidareidi köyüne gidiyoruz. Bu iki köyü gezdikten sonra gün batımını fotoğraflamak için Gasadalur şelalesine tekrar gideceğiz ama öncesinde akşam yemeği için Torshavn’a uğrayacağız. Faroe’nin en klasik manzarasını Gasadalur köyü oluşturuyor. O yüzden buraya iki defa gitmiş olacağız.

6. Gün - Kalsoy Adası

Güzel bir kahvaltıdan sonra Kalsoy adasına giden Feribot’a yetişmek için yola çıkacağız. Bu ada adeta bir koyun krallığı. Gün batımı için adanın kuzeyindeki Trollanes köyünden yaklaşık 1,5 saatlik bir yürüyüş ile Kallur deniz fenerine gideceğiz. Buraya gidiş dönüş yaklaşık 5-6 saat süreceği için akşam yemeği ihtiyacımızı yanımıza aldığımız atıştırmalıklar ile gidereceğiz. Bol yürüyüşlü yorucu bir günün ardından dinlenmek için otelimize dönüyoruz.

7. Gün - Vagar

Bu sabah eve dönüş için havaalanına doğru yola koyuluyoruz. Öğleden önce havaalanında olacağız.

Kalacağımız Lüks Villa’lardan bazı fotoğraflar:

Fiyata DAHİL OLANLAR:

 • 6 Gecelik Manzaralı Villa konaklaması + Kahvaltı

 • Ulusal park giriş ücretleri

 • Feribot bilet ücretleri

 • Yürüyüş ve rehberlik ücretleri

 • Klimalı özel aracımız ile tüm transferler

 • Cuma Çevik tarafından verilecek fotoğraf eğitimi ve danışmanlık

 • Seyahat sigortası

fiyata DAHİL OLMAYANLAR:

 • Gidiş-Dönüş uçak bileti

 • Vize

 • Öğle ve akşam yemekleri

NE GETİRMELİ?

Seyahat öncesinde gideceğimiz ülkenin mevsimsel hava şartlarına göre getirilmesi gerekenlerin detaylı listesini katılımcılarla paylaşacağız.

REZERVASYON VE ÖN KAYIT İÇİN:

İsim Soyisim *
İsim Soyisim

NOTLAR VE ŞARTLAR:

 • Grup lideri hava şartlarına, yol şartlarına ve sosyal olaylara göre program içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

 • Yeterli katılımın sağlanamaması durumunda hareket tarihinden 2 hafta önce tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla organizasyon iptal edilir ve ücretlerin tamamı iade edilir.

 • Konaklama yapılacak oteller şartlar doğrultusunda kalite standardı aynı kalması koşulu ile değiştirilebilir.

 • Gezi fiyatına dahil olmayan yemekler için grup lideri yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla herkes dilediği yerden hizmet alabilir.

 

İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

 • Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle atölyenin başlamasına 60 günden daha fazla bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

 • Atölye tarihine 45 gün ve daha az kala yapılan rezervasyon iptallerinde toplam ücretin %50'si, atölye tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde ise toplam ücretin tamamı geri iade edilmez.