Kapadokya ve Yılkı Atları Fotoğraf Atölyesi

Bu atölye tamamlanmış olup bir sonraki atölye tarihi henüz belirlenmemiştir.

3 Gece 4 Gün (19-22 Temmuz 2018)

Kontenjan: 20 Kişi (Kontenjan Doldu)

Fiyat: 2000 TL (Çift kişilik odada kişi başı)

778A9888-1.jpg

Kayseri'deki muhteşem güzellikteki Yılkı Atlarını, Sultan Sazlığı'nı, Kapadokya'nın en güzel vadilerini, uçan balonları, peri bacalarını ve Tuz Gölü'nü fotoğraflamaya gidiyoruz. Anadolu'nun en ilginç coğrafyasında dolu dolu dört gün geçirip, Kapadokya'nın en güzel mağara otelinde konaklayacağız.

Bu organizasyon Cuma Çevik Fotoğrafçılık tarafından TURSAB A grubu 9005 lisans numaralı Pienti Travel firması ile düzenlenmektedir.

1. Gün - Kayseri - Yılkı Atları (19 Temmuz 2018 Perşembe)

Öğlen saatlerinde Kayseri Havaalanı'nda buluştuktan sonra bizi bekleyen aracımıza binip öğle yemeği için Kayseri’nin meşhur yemeklerini yapan güzel bir mekana gidiyoruz. Yemekten sonra Yılkı atlarını fotoğraflamak için yola çıkıyoruz. Gün batımına kadar muhteşem güzellikteki Yılkı atlarını fotoğraflayıp sonrasında Kapadokya'daki otelimize yerleşiyoruz. Otelimizdeki akşam yemeğinin ardından rotamızda Türk Gecesi bulunuyor. Yer altı kaya restaurantımızda Türk gecesinde eğlenmeye gidiyoruz. Türk gecesinden sonra dinlenmek için otelimize geri dönüyoruz.

2. Gün - Kapadokya - Tuz Gölü (20 Temmuz 2018 Cuma)

Sabah erkenden balonların şişirildiği zamana tanıklık etmek ve fotoğraflamak için gizli bir vadiye gidiyoruz. Sonrasında kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltıdan sonra otelimizde fotoğraf işleme eğitimi için zamanımız olacak. Yaklaşık 2 saat sürecek eğitimin ardından öğle yemeği için ayrılıyoruz. Öğle Yemeğimiz Kaya Restaurant Uranos Sarıkaya‘da olacak. Öğle yemeğinin hemen ardından Tuz Gölü‘nde gün batımını fotoğraflamaya gidiyoruz. Gün batımından sonra otele dönüş ve akşam yemeği. Akşam yemeğinin ardından gece yıldız fotoğrafı çekmeye gidiyoruz..

3. Gün - Göreme - Kapadokya (21 Temmuz 2018 Cumartesi)

Sabah erkenden Aşk Vadisi'nden kalkan balonları fotoğraflamaya gidiyoruz. Burada bizi bekleyen sevimli turuncu Volkswagen T2 vintage minibüsümüzü balonlarla birlikte bir model olarak kullanacağız. Hemen ardından meşhur Paşa Bağları'na gidip modelimizle birlikte fotoğraf çekimine devam edeceğiz. Oradan Güvercinlik Vadisi’ne geçip bugünkü üçüncü fotoğraf noktasında çalışmalar yapacağız. Daha sonra kahvaltı için otelimize geçiyoruz. Kahvaltının ardından Çanak Çömlek Atölyeleri’ni gezmeye gidiyoruz. Dileyen fotoğraf çekebilir, dileyen çanak yapmayı deneyebilir.

Öğle yemeğinin ardından Göreme Açık Hava Müzesi'ni veya Göreme şehir merkezini gezmek için serbest zamanımız olacak. Sonrasında gün batımını fotoğraflamak için Ortahisar'a gidiyoruz. Burada bir yandan odun ateşindeki çayın keyfini çıkarırken diğer yandan fotoğraf çekeceğiz. Ardından akşam yemeği ve dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

4. Gün - Sultan Sazlığı - Kayseri (22 Temmuz 2018 Pazar)

Sabah erken saatlerde otelimizden çıkış yapıp Sultan Sazlığı'na gidiyoruz. Burada yapacağımız fotoğraf çekiminin ardından kahvaltı yapacağız. Sonrasında dönüş için Kayseri havaalanına gidiyoruz.

Fiyata DAHIL OLANLAR:

 • 3 Gecelik Yunak Evleri Cave Otel konaklaması.

 • 3 Sabah Kahvaltısı.

 • Klimalı özel aracımız ile tüm transferler.

 • Cuma Çevik tarafından verilecek fotoğraf eğitimi ve danışmanlık.

 • Araç içi ikramlar. (Sandviç, Çay, Kahve, Su)

 • Yılkı atlarını bulmak için köylülere ödenecek hizmet ücreti.

 • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmeti

 • TURSAB Seyahat Sigortası

Fiyata DAHIL OLMAYANLAR:

 • Kayseri'ye gidiş-dönüş uçak veya otobüs bileti.

 • Öğle ve Akşam yemekleri.

 • Türk Gecesi

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müzekart'ı olanlara ücretsizdir.)

 • Balon Turu (İsteğe Özel)

NE GETİRMELİ?

 1. Fotoğraf Makinesi, Tripod, Kablolu Kumanda ve Filtreler

 2. Geniş açılı, Orta-Zoom ve Tele-foto Lensler

 3. En az 32 GB'lık 3 adet hafıza kartı

 4. Hava şartlarına uygun kıyafetler. (Sıcaklık: Gündüz 15 ve 30 °C / Gece 10 °C)

 5. Rahat pantolon ve yürüyüş ayakkabısı.

 

REZERVASYON VE ÖN KAYIT İÇİN:

İsim Soyisim *
İsim Soyisim

NOTLAR VE ŞARTLAR:

 • Tur lideri hava şartlarına, yol şartlarına ve sosyal olaylara göre program içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

 • Tura yeterli katılımın sağlanamaması durumunda hareket tarihinden 2 hafta önce tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.

 • Konaklama yapılacak oteller şartlar doğrultusunda kalite standardı aynı kalması koşulu ile değiştirilebilir.

 • Tur fiyatına dahil olmayan yemekler için tur lideri yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla herkes dilediği yerden hizmet alabilir.

 

İptal ve İade Koşulları:

 • Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına 30 günden daha fazla bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

 • Seyahat tarihine 30 gün ve daha az kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, seyahat tarihine 10 gün kala yapılan iptallerde ise paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.