Karadeniz Yaylaları Fotoğraf Gezisi

 6 Gece 7 Gün   (16 - 22 Haziran 2018)   (Ramazan Bayramı)

Kontenjan: 13 Kişi (Tükendi)

Fiyat: 2250 TL  (Single Farkı: 500 TL)

387A3173.jpg

Bulutların üzerine masal yolculuğuna çıkıyoruz!.. Doğu Karadeniz’in en önemli vadilerinden biri olan Fırtına Deresi Vadisi'nde başlayacak olan fotoğraf ve doğa yolculuğumuz heybetli zirvelerin eteklerinde kurulmuş olan eşsiz güzellikteki yaylalar ile devam edecek. Doğal güzellikleri doyasıya yaşayabileceğimiz, yöre insanını en iyi şekilde tanıyacağımız, horonun ve doğanın sesi ile iç içe, koşuşturmadan ve gürültüden uzak, fotoğraf dolu bir hafta geçireceğiz. Yolculuğumuz Trabzon Havalimanı'ndan başlayıp aynı yerde son bulacaktır.

Bu organizasyon Cuma Çevik Fotoğrafçılık tarafından TURSAB A grubu 6304 lisans numaralı Çoruh Outdoor Travel & Tours firması ile düzenlenmektedir.

1. Gün - Trabzon - Pokut Yaylası (16 Haziran 2018 Cumartesi)

Sabah en geç 10:00 da Trabzon Havaalanı'nda buluşuyoruz. Ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeği için güzel bir restaurantta duraklayacağız. Öğle yemeğinin ardından yola çıkıyoruz ve akşama doğru 2000 metre yükseklikteki Pokut Yaylası'nda olacağız. Hava durumu elverişli olursa yaylada gün batımını ve bulut denizini fotoğraflayacağız. Konaklama Pokut'taki tamamen ahşaptan yapılmış en güzel yayla evlerinden birinde olacak. Yerel lezzetlerden oluşan zengin bir akşam yemeğinin ardından horon ve türküler ile eğleneceğiz. Hava durumuna bağlı olarak gece yıldız pozlama deneyebiliriz. Sonrasında yayla evimizin ahşap odalarında güzel bir uyku çekiyoruz.

Not: Tüm yayla evlerinde sıcak su ve duş vardır. 

778A6924-1.jpg

2. Gün - Pokut, Sal ve Hazindag Yaylası (17 Haziran 2018 Pazar)

Sabahın ilk ışıkları ile Sal Yaylası'nın manzaraya hakim bir noktasından gün doğumunu fotoğraflayacağız. Ardından doğanın tadını çıkarmak ve yayla evlerini görmek için küçük bir gezintiye çıkıyoruz. İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik orman yürüyüşü ile temiz havanın tadını doyasıya çıkaracağız. Sonrasında organik bir kahvaltı için konakladığımız yayla evine geçiyoruz. Bulut denizi ve dağ manzaralarını izleyerek yaptığımız kahvaltının ardından taş evleri ile ünlü Hazindag yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Hazindag yaylasında gezmek ve fotoğraf çekmek için yeterli zamanımız olacak. Öğle yemeğini misafir olduğumuz yayla evlerinden birinde yiyeceğiz. Yemekten sonra Pokut yaylasına geri dönüyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme Pokut'taki yayla evimizde.

387A2975-1.jpg

3. Gün - Zilkale, Badara ve Gito Yaylası (18 Haziran 2018 Pazartesi)

Sabah erken saatlerde Pokut yayla evimizde yapacağımız kahvaltının ardından Fırtına Deresi ve Rize'nin en eski taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsü'nü fotoğraflamak için Pokut'tan ayrılıyoruz. Sonrasında 14. yüzyılda yapılmış olan Zil Kale'ye gidiyoruz. Bir yandan kalenin tarihini rehberimizden dinlerken diğer yandan kalenin surlarına çıkıp Fırtına Vadisi'nin muhteşem manzarasına bakacağız. Kale'nin hemen yanındaki köy kahvesinde çaylarımızı içtikten sonra Gito Yaylası'na doğru yola koyuluyoruz. Gito yaylasına gelmeden karlı dağların oluşturduğu panoramik manzarası ile meşhur olan Badara Yaylası'na uğrayacağız. Burada fotoğraflarımızı çektikten sonra öğle yemeği yiyoruz. Sonrasında gün batımını ve bulut denizini fotoğraflamak için Gito yaylasına gidiyoruz. Gito yaylası bulut denizini görmek için en iyi lokasyonlardan biri. Akşam yemeği ve konaklama Gito yaylasındaki ahşap yayla evimizde olacak. Akşam yemeğinden sonra yine Horon ve türküler ile eğleneceğiz. Hava şartları elverişli olursa gece yıldız pozlama yapacağız.

4. Gün - Palovit Şelalesi, Ayder ve Avusor Yaylası (19 Haziran 2018 Salı)

Gito Yaylası'ndaki ahşap evimizde manzaraya karşı yapacağımız kahvaltının ardından Karadeniz'in debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'ni fotoğraflamaya gidiyoruz. Palovit Şelalesi'ni fotoğrafladıktan sonra şelalenin altına girip serinlemeyi ihmal etmiyoruz elbette. Sonrasında Çamlıhemşin ilçesinde çay molası vereceğiz. Ardından türkülere konu olmuş Karadeniz'in en meşhur yaylası olan Ayder Yaylası'na gidiyoruz. Burada yaylanın bir kaç farklı noktasından fotoğraf çekeceğiz. Öğle yemeğini Ayder yaylasında yiyoruz. Öğle yemeğinin hemen ardından 2420 metre yükseklikteki Avusor Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde fotoğrafını çekme şansı bulacağımız bir çok manzara göreceğiz. Konaklama ve akşam yemeği yayla evimizde.

5. Gün - Huser Yaylası, Borçka ve Heba Yaylası (20 Haziran 2018 Çarşamba)

Avusor yayla evimizde yapacağımız güzel bir kahvaltının ardından Zirve üzerindeki yolu kullanarak Huser Yaylası'na gideceğiz. Yol üzerinde bir çok eşsiz manzarayı fotoğraflama şansımız olacak. Huser yaylasında çay ve mıhlama molası verdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Karadeniz'in tartışmasız en güzel gölü olan Borçka Karagöl. Buraya giderken yol üzerinde kimsenin bilmediği gizli bir şelaleye uğrayıp fotoğraf çekeceğiz. Karagöl'de akşama doğru vereceğimiz fotoğraf molasının ardından konaklayacağımız yayla olan Heba Yaylası'na gidiyoruz. Gün batımında bulut denizini burada görme şansımız oldukça yüksek. Akşam yemeği ve konaklama Heba Yaylası'ndaki ahşap yayla evimizde.

6. Gün - Borçka Karagöl ve Şavşat (21 Haziran 2018 Perşembe)

Sabahın erken saatlerinde yapacağımız kahvaltının ardından gün doğumunu fotoğraflamak için yayla evimizden çıkış yapıyoruz. Güneşin doğuşunu Karagöl'den fotoğraflayacağız. Sislerin ve su buharının görsel şov yapacağı saatlerde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Şavşat'ın en yeşil ve en güzel köyü olan Yavuzköy'e doğru iki buçuk saatlik bir araba yolculuğu yapacağız. Yavuzköy'de öğle yemeğimizi yiyip bungalov evlerimize yerleştikten sonra gün batımını fotoğraflamak için gezmeye çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ahşap köy evimizde.

7. Gün - Yavuzköy, Şavşat Karagöl ve Trabzon (22 Haziran 2018 Cuma)

Sabah yapacağımız köy kahvaltısının ardından Yavuzköy'de fotoğraf yürüyüşüne çıkıyoruz. Burada o kadar zengin manzaralar var ki ayrılmak istemeyeceksiniz. Sonrasında hava şartları elverişli olursa Şavşat Karagöl'e gideceğiz. Burada yapacağımız çekimlerin ardından dönüş için Trabzon Havaalanı'na yaklaşık 5 saatlik bir araç yolculuğu yapacağız. Yol üzerinde öğle yemeği almak için duraklayacağız. Dönüş uçuşu için akşam saatlerini (20:00 ve sonrasını) tercih ediniz!

Fiyata DAHİL OLANLAR:

 • 6 Gecelik Yayla evi konaklaması.
 • Kahvaltılar ve Akşam Yemekleri.
 • Klimalı özel aracımız ile tüm transferler.
 • Cuma Çevik tarafından verilecek fotoğraf eğitimi ve danışmanlık.
 • Profesyonel rehberlik hizmeti.
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri.
 • Zorunlu TURSAB seyahat sigortası.
 • KDV

fiyata DAHİL OLMAYANLAR:

 • Trabzon'a gidiş-dönüş uçak veya otobüs bileti.
 • Öğle yemekleri.
 • Alkollü içecekler ve tüm kişisel harcamalar.

NE GETİRMELİ?

 1. Fotoğraf Makinesi, Tripod, Kablolu Kumanda ve Filtreler
 2. Geniş açılı, Orta-Zoom ve Tele-foto Lensler
 3. En az 32 GB'lık 3 adet hafıza kartı
 4. Su geçirmez ceket, pantolon ve yürüyüş ayakkabısı. Bolca t-shirt.
 5. Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya gore-tex montlar.
 6. Soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont. Ayrıca bere ve eldiven.

 

REZERVASYON VE ÖN KAYIT İÇİN:

İsim Soyisim *
İsim Soyisim

NOTLAR VE ŞARTLAR:

 • Tur lideri hava şartlarına, yol şartlarına ve sosyal olaylara göre program içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tura yeterli katılımın sağlanamaması durumunda hareket tarihinden 2 hafta önce tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
 • Konaklama yapılacak oteller şartlar doğrultusunda kalite standardı aynı kalması koşulu ile değiştirilebilir.
 • Tur fiyatına dahil olmayan yemekler için tur lideri yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla herkes dilediği yerden hizmet alabilir.

 

İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

 • Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına 30 günden daha fazla bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.
 • Seyahat tarihine 30 gün ve daha az kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, seyahat tarihine 10 gün kala yapılan iptallerde ise paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.