Karadeniz Yaylaları Fotoğraf Atölyesi 2018

Bu atölye tamamlanmış olup bir sonraki atölye tarihi belirlenmemiştir.

6 Gece 7 Gün   (1-7 Haziran 2018) (Kontenjan Doldu)

6 Gece 7 Gün   (1-7 Eylül 2018) (Kontenjan Doldu)

Kontenjan: 14 Kişi

Fiyat: 3100 TL  (Çift kişilik odada kişi başı)

387A3173.jpg

Bulutların üzerine masal yolculuğuna çıkıyoruz!.. Doğu Karadeniz’in en önemli vadilerinden biri olan Fırtına Deresi Vadisi'nde başlayacak olan fotoğraf ve doğa yolculuğumuz heybetli zirvelerin eteklerinde kurulmuş olan eşsiz güzellikteki yaylalar ile devam edecek. Doğal güzellikleri doyasıya yaşayabileceğimiz, yöre insanını en iyi şekilde tanıyacağımız, horonun ve doğanın sesi ile iç içe, koşuşturmadan ve gürültüden uzak, fotoğraf dolu bir hafta geçireceğiz. Yolculuğumuz Trabzon Havalimanı'ndan başlayıp aynı yerde son bulacaktır.

Bu organizasyon Cuma Çevik Fotoğrafçılık tarafından TURSAB A grubu 6304 lisans numaralı Çoruh Outdoor Travel & Tours firması ile düzenlenmektedir.

1. Gün - Trabzon - Pokut Yaylası (1 Eylül 2018 Cumartesi)

Sabah en geç 10:00 da Trabzon Havaalanı'nda buluşuyoruz. Ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeği için güzel bir restaurantta duraklayacağız. Öğle yemeğinin ardından yola çıkıyoruz ve akşama doğru 2000 metre yükseklikteki Pokut Yaylası'nda olacağız. Hava durumu elverişli olursa yaylada gün batımını ve bulut denizini fotoğraflayacağız. Konaklama Pokut'taki tamamen ahşaptan yapılmış en güzel yayla evlerinden birinde olacak. Yerel lezzetlerden oluşan zengin bir akşam yemeğinin ardından horon ve türküler ile eğleneceğiz. Hava durumuna bağlı olarak gece yıldız pozlama deneyebiliriz. Sonrasında yayla evimizin ahşap odalarında güzel bir uyku çekiyoruz.

Not: Tüm yayla evlerinde sıcak su ve duş vardır. 

778A6924-1.jpg

2. Gün - Pokut, Sal ve Hazindag Yaylası (2 Eylül 2018 Pazar)

Sabahın ilk ışıkları ile Sal Yaylası'nın manzaraya hakim bir noktasından gün doğumunu fotoğraflayacağız. Ardından doğanın tadını çıkarmak ve yayla evlerini görmek için küçük bir gezintiye çıkıyoruz. İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik orman yürüyüşü ile temiz havanın tadını doyasıya çıkaracağız. Sonrasında organik bir kahvaltı için konakladığımız yayla evine geçiyoruz. Bulut denizi ve dağ manzaralarını izleyerek yaptığımız kahvaltının ardından taş evleri ile ünlü Hazindag yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Hazindag yaylasında gezmek ve fotoğraf çekmek için yeterli zamanımız olacak. Öğle yemeğini misafir olduğumuz yayla evlerinden birinde yiyeceğiz. Yemekten sonra Pokut yaylasına geri dönüyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme Pokut'taki yayla evimizde.

387A2975-1.jpg

3. Gün - Zilkale, Palovit Şelalesi ve Gito Yaylası (3 Eylül 2018 Pazartesi)

Sabah erken saatlerde Pokut yayla evimizde yapacağımız kahvaltının ardından Fırtına Deresi ve Rize'nin en eski taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsü'nü fotoğraflamak için Pokut'tan ayrılıyoruz. Sonrasında 14. yüzyılda yapılmış olan Zil Kale'ye gidiyoruz. Bir yandan kalenin tarihini rehberimizden dinlerken diğer yandan kalenin surlarına çıkıp Fırtına Vadisi'nin muhteşem manzarasına bakacağız. Kale'nin hemen yanındaki köy kahvesinde çaylarımızı içtikten sonra Karadeniz'in debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi'ni fotoğraflamaya gidiyoruz. Palovit Şelalesi'ni fotoğrafladıktan sonra şelalenin altına girip serinlemeyi ihmal etmiyoruz elbette. Sonrasında gün batımını ve bulut denizini fotoğraflamak için Gito yaylasına gidiyoruz. Gito yaylası bulut denizini görmek için en iyi lokasyonlardan biri. Akşam yemeği ve konaklama Gito yaylasındaki ahşap yayla evimizde olacak. Akşam yemeğinden sonra yine Horon ve türküler ile eğleneceğiz. Hava şartları elverişli olursa gece yıldız pozlama yapacağız.

4. Gün - Gito, Ambarlı Yaylası ve Yedi Göller (4 Eylül 2018 Salı)

Gito Yaylası'ndaki ahşap evimizde manzaraya karşı yapacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Ambarlı Yaylası. Yedi göller yürüyüş başlangıcımız Ambarlı Yaylasından olacak. Ambarlı Yaylası'nı dolaştıktan sonra 3500 metre rakıma ulaşan Kaçkar dağlarının hemen eteğindeki göllere bir yürüyüşümüz olacak. İki saate yakın sürecek olan yürüyüş sırasında yol üzerinde fotoğrafını çekme şansı bulacağımız bir çok manzara göreceğiz. Konaklama ve akşam yemeği için Gito'da ki yayla evimize geri dönüyoruz.

5. Gün - Badara Yaylası ve Borçka Karagöl (5 Eylül 2018 Çarşamba)

Gito yayla evimizde yapacağımız güzel bir kahvaltının ardından Badara Yaylası'na gideceğiz. Yol üzerinde bir çok eşsiz manzarayı fotoğraflama şansımız olacak. Badara yaylasında çay ve mıhlama molası verdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Karadeniz'in tartışmasız en güzel gölü olan Borçka Karagöl. Buraya giderken yol üzerinde kimsenin bilmediği gizli bir şelaleye uğrayıp fotoğraf çekeceğiz. Karagöl'de akşama doğru vereceğimiz fotoğraf molasının ardından konaklayacağımız otele Yavuzköy'e gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Yavuzköy'deki ahşap bungalov otelimizde olacak.

6. Gün - Yavuzköy, BalıklıGöl ve Şavşat (6 Eylül 2018 Perşembe)

Sabahın erken saatlerinde gün doğumunu fotoğraflamak için yayla evimizden çıkış yapıyoruz. Güneşin doğuşunu eşsiz doğası ile İtalyan Dolomitler'ini aratmayan Yavuzköy'ün panoramik manzarasını fotoğraflayarak izleyeceğiz. Sislerin ve su buharının görsel şov yapacağı saatlerde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Şavşat'ın en yeşil ve en güzel gölü olan ikinci Karagöl'e doğru bir saatlik araba yolculuğu yapacağız. Burada nefes kesici manzaralara şahit olacağız. Yavuzköy'de öğle yemeğimizi yedikten sonra gün batımını fotoğraflamak için gezmeye çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ahşap bungalov otelimizde.

7. Gün - Yavuzköy, Şavşat ve Trabzon (7 Eylül 2018 Cuma)

Sabah yapacağımız köy kahvaltısının ardından Yavuzköy'de fotoğraf yürüyüşüne çıkıyoruz. Burada o kadar zengin manzaralar var ki ayrılmak istemeyeceksiniz. Burada yapacağımız çekimlerin ardından dönüş için Trabzon Havaalanı'na yaklaşık 5 saatlik bir araç yolculuğu yapacağız. Yol üzerinde öğle yemeği almak için en meşhur lokantalardan birinde duraklayacağız. Dönüş uçuşu için akşam saatlerini (20:00 ve sonrasını) tercih ediniz!

Fiyata DAHİL OLANLAR:

 • 6 Gecelik Yayla evi konaklaması.

 • Kahvaltılar ve Akşam Yemekleri.

 • Klimalı özel aracımız ile tüm transferler.

 • Cuma Çevik tarafından verilecek fotoğraf eğitimi ve danışmanlık.

 • Rehberlik hizmeti.

 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri.

 • Zorunlu TURSAB seyahat sigortası.

 • KDV

fiyata DAHİL OLMAYANLAR:

 • Trabzon'a gidiş-dönüş uçak veya otobüs bileti.

 • Öğle yemekleri.

 • Alkollü içecekler ve tüm kişisel harcamalar.

 • Şoför ve Rehber Bahşişleri

NE GETİRMELİ?

 1. Fotoğraf Makinesi, Tripod, Kablolu Kumanda ve Filtreler

 2. Geniş açılı, Orta-Zoom ve Tele-foto Lensler

 3. En az 32 GB'lık 3 adet hafıza kartı

 4. Su geçirmez ceket, pantolon ve yürüyüş ayakkabısı. Bolca t-shirt.

 5. Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya gore-tex montlar.

 6. Soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, eldiven, kazak veya polar mont.

 

REZERVASYON VE ÖN KAYIT İÇİN:

İsim Soyisim *
İsim Soyisim

NOTLAR VE ŞARTLAR:

 • Tur lideri hava şartlarına, yol şartlarına ve sosyal olaylara göre program içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

 • Tura yeterli katılımın sağlanamaması durumunda hareket tarihinden 2 hafta önce tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.

 • Konaklama yapılacak oteller şartlar doğrultusunda kalite standardı aynı kalması koşulu ile değiştirilebilir.

 • Tur fiyatına dahil olmayan yemekler için tur lideri yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla herkes dilediği yerden hizmet alabilir.

 

İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

 • Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına 30 günden daha fazla bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

 • Seyahat tarihine 30 gün ve daha az kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, seyahat tarihine 10 gün kala yapılan iptallerde ise paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.