Finlandiya Lapland Turu (5 Gece 6 Gün)

26-31 Ocak 2020 Yarıyıl Tatili (3 Kişilik yer kaldı)

Kontenjan: 8 Kişi

Fiyat: 1590 Euro (Çift kişilik odada kişi başı)

Vize: Gerekiyor (Schengen)

lapland.jpg

Karlar ülkesinden bir masal diyarı: Laponya! Kuzey Işıklarına tanık olmak, birçok insanın ömür boyu sadece bir kez yaşayacağı bir deneyim. Finlandiya, Kuzey Işıklarını izlemek için dünyanın en iyi yerlerinden birisidir. Finlandiya’nın Laponya bölgesinde yılda 200'den fazla gecede görünürler.

Bu organizasyon yalnızca bir fotoğraf gezisi değil, aynı zamanda Fantastik kuzey ışıklarının dansını izleyeceğimiz, Dünya’daki en dost canlısı Husky köpekleri ile etrafı dolaşacağımız, Ren geyiklerinin yaşantılarına konuk olacağımız, geyikli kızaklar ile karla kaplanmış büyülü doğaya tanıklık edebileceğimiz ve daha birçok sürprizi yaşayacağımız bir deneyim olacak. Her düzey fotoğraf sever katılabilir. Sadece gezmek ve güzel manzaraların tadını çıkarmak için de bize eşlik edebilirsiniz.

Bu gezi Cuma Çevik Fotoğrafçılık tarafından Aurora Travel LTD firması ile düzenlenmektedir. Programımız hava şartlarına bağlı olarak değişebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibi olacaktır.

1. Gün - İstanbul - Rovaniemi 

Lapland'a hoşgeldiniz. Hava alanına indikten sonra Rovaniemi'deki otelimize geçmek için aracımız bizi bekliyor olacak. Otele yerleştikten sonra Noel Baba’nın köyünü gezmek için dışarı çıkıyoruz. Burada adeta bir masalın ortasındaymış gibi hissedeceksiniz. Noel Baba’yı kendi ofisinde ziyaret edecek ve Kuzuy Kutup Dairesi’nin altından geçeceğiz. Güzel ve eğlenceli bir gezinin ardından akşam yemeği için yerel yemeklerin tadına bakacağımız bir restauranta gideceğiz. Yemekten sonra şanslıysak kuzey ışıklarını görebiliriz. Sonrasında dinlenmek için otelimize geçiyoruz. Geceleme: Rovaniemi

2. Gün - Levi

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve bir sonraki durağımız olan Levi’ye doğru 2 saatlik bir araba yolculuğu yapıyoruz. Şansımız iyi giderse yol üzerinde -40 derece soğuktaki vahşi doğada yaşayan ren geyiklerini görebileceğiz. Yolculuğun ardından Levi’deki lüks villamıza yerleşiyoruz. Bu villanın manzarası nefesinizi kesecek! Levi’nin en güzel villasında kuzey ışıkları eşliğinde 4 gece geçirmeye hazır olun.. Villamıza yerleştikten sonra öğle yemeği için Levi merkezine gidiyoruz. Burada yemek yedikten sonra şehir merkezini gezmek için serbest zamanımız olacak.. Sonrasında eşsiz Fin Hamamı deneyimi yapmak için ayrılıyoruz. Mayolarınızı getirmeyi unutmayın! Bu deneyim gezideki en çılgın ve en çok seveceğiniz deneyim olacak! Evet bunun garantisini veriyoruz :) Fin Hamamı’ndan sonra akşam yemeği için villamıza geri dönüyoruz. Yemekten sonra kuzey ışıklarını görmek ve fotoğraflamak için dışarı çıkacağız.

Geceleme: Levi

3. Gün - Levi

Bu sabah kahvaltının ardından bir Husky çiftliğini gezmeye gidiyoruz. Çiftlikteki profesyonel köpek yetiştiricileri, buradaki günlük yaşamı bize kısaca gösterecekler. Köpeklerle 3 km'lik bir safari için yola çıkmadan önce 'genç köpek yetiştiricisi' bize kısa ama eğlenceli bir ders verecek. Sonrasında husky safari yapacağız. Bu sırada bir çok fotoğraf çekeceğiz. Kısa bir dinlenme molası verip lezzetli meyve suyu ve sıcak kurabiyelerin tadını çıkaracağız.

Sonrasında Levi'ye dönüyoruz ve akşam yemeğine kadar serbest zaman.. Akşam yemeğinden sonra kuzey ışıklarını fotoğraflamak için otelimizden ayrılıyoruz. Büyüleyici ve muhteşem manzaraya sahip bir gölün uzak bir noktasına gideceğiz ve buradan Kuzey ışıklarını izleyip fotoğraflayacağız. Geceleme: Levi

4. Gün - Levi

Bu sabah, Game of Thrones temalı buzdan yapılmış oteli gezeceğiz. Levi merkezinden yaklaşık yarım saatlik bir araba yolculuğunun ardından her sene yeniden inşa edilen buz otele varıyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde buz oteli geziyoruz ve nasıl yapıldığı hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında öğle yemeği için Levi’ye geri dönüyoruz. Öğle yemeğinden sonra gün içerisinde karla kaplı ormanları ve yüksek dağ manzarasını fotoğraflamaya gideceğiz. Akşam yemeğinden sonra Kuzey ışıklarını fotoğraflamak için tekrar çıkıyoruz. Laponya'da kaldığımız her gece kuzey ışıklarını izlemeye gideceğiz. Geceleme: Levi

5. Gün - Levi

Sabah kahvaltısının ardından Ren Geyiği çiftliğine gidiyoruz. Çiftlikte Ren Geyik'lerinin günlük hayatına tanık olacağız ve sonra, kızaklarımıza atlayıp Laponya'nın vahşi doğasında bir gezintiye çıkacağız. Gezinti sırasında inanılmaz anlara tanıklık edip fotoğraflar çekeceğiz. Soğuk bir gezinin ardından sıcak kahvemizi yudumlayıp şömine ateşi etrafında ısınacağımız çiftliğimize geri döneceğiz. Daha sonra otelimize geri dönüyoruz. Öğle yemeğinden sonra gün içerisinde karla kaplı ormanları ve yüksek dağ manzarasını fotoğraflamaya gideceğiz.

Bu gece, Kuzey Işıklarının en net şekilde göründüğü yüksek bir tepeye gidip fotoğraf çekeceğiz. Burada aynı zamanda Noel Baba'nın evi de bulunuyor. Kim bilir, belki Noel Baba'yı bile görürüz. :) Geceleme: Levi

6. Gün - Rovaniemi - İstanbul 

Hoşçakal Laponya! Bugün, Lapland maceramız kahvaltı ve otel çıkış işleminin ardından sona eriyor. Otelden ayrıldıktan sonra havalimanına doğru yola çıkıyoruz.

Kalacağımız Lüks Villa’lardan bazı fotoğraflar:

Fiyata DAHİL OLANLAR:

 • 1 Gecelik 4 Yıldızlı Otel Konaklaması + Kahvaltı

 • 4 Gecelik Lüks Villa konaklaması + Kahvaltı

 • Buz Otel Gezisi

 • Eşsiz Fin Hamamı Deneyimi

 • Husky Safari

 • Ren Geyiği Safari

 • Her akşam Kuzey Işıkları gezisi

 • Klimalı özel aracımız ile tüm transferler

 • Cuma Çevik tarafından verilecek fotoğraf eğitimi ve danışmanlık

 • Zorunlu seyahat sigortası.

fiyata DAHİL OLMAYANLAR:

 • Gidiş-Dönüş uçak bileti

 • Vize

 • Öğle ve akşam yemekleri

NE GETİRMELİ?

Seyahat öncesinde gideceğimiz ülkenin mevsimsel hava şartlarına göre getirilmesi gerekenlerin detaylı listesini katılımcılarla paylaşacağız.

REZERVASYON VE ÖN KAYIT İÇİN:

İsim Soyisim *
İsim Soyisim

NOTLAR VE ŞARTLAR:

 • Grup lideri hava şartlarına, yol şartlarına ve sosyal olaylara göre program içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

 • Yeterli katılımın sağlanamaması durumunda hareket tarihinden 2 hafta önce tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla organizasyon iptal edilir ve ücretlerin tamamı iade edilir.

 • Konaklama yapılacak oteller şartlar doğrultusunda kalite standardı aynı kalması koşulu ile değiştirilebilir.

 • Gezi fiyatına dahil olmayan yemekler için grup lideri yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla herkes dilediği yerden hizmet alabilir.

 

İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

 • Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle atölyenin başlamasına 60 günden daha fazla bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

 • Atölye tarihine 45 gün ve daha az kala yapılan rezervasyon iptallerinde toplam ücretin %50'si, atölye tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde ise toplam ücretin tamamı geri iade edilmez.