REFERANSLAR

Oğuz BüktelŞeker Portföy Yönetimi A.Ş.

Sevgili Cuma ve Merve'nin programı, şimdiye kadar katıldığım fotoğraf turları arasında en verimlilerinden, en eğlencelilerinden biri oldu, tüm gezi boyunca çok güzel mekanlarda, çok güzel fotoğraf imkanları yaratıldı, kurgular yapıldı, sohbetler edildi ve eğlenildi.. Yeni dostlar kazandık.. Çok teşekkürlerimizle..

 

Betül Arslan - Matematik Öğretmeni

Cuma ile Merve’nin düzenledikleri üçüncü turdu ve ben ilk ikisine de katılmayı çok istemiştim ama bazı aksiliklerden dolayı ikisinde de son dakika vazgeçmek zorunda kaldım. Artık 3. turun yapılacağı açıklandığında ne olursa olsun gideceğim dedim kendi kendime ve bunu dediğime bir saniye bile pişman etmediler beni. 3 gün ancak bu kadar dolu dolu yaşatılabilirdi ancak bu kadar gezilebilir farklı mekan, konsept ve konumda çekim yapılabilirdi. Bi sonraki turu iple çekiyorum. Olumsuz bi eleştiri de yazmak isterdim buraya ama bu kadar naif, temiz kalpli, egosuz ve de alçakgönüllü bir çifte yazabileceğim hiç bi eleştiri yok. Yeni çok güzel projelere imza atmanız dileğiyle, sizi tanımak çok güzeldi. Teşekkürler!

Şeref Önder - B Planı Reklam ve Tanıtım

Yaptığı işi sevmesinden gelir bir insanın donanımı, tecrübesi ve bilgisi. Ama bunları cömertçe paylaşacak yüreğe sahip olmak “iyi bir insan” olabilmekten geçer... İnanılmaz keyifli, dolu dolu, film şeridi gibi geçen bir organizasyonda bu iyi insanları tanımak ne keyifli bir tat bırakıyor insanın damağında... Eşi sevgili Merve “başarılı bir erkeğin arkasında yine başarılı ve güçlü bir kadın vardır” sözünün ne güzel bir ispatı... İyi ki varsınız. Bize yaşattığınız bu tat hayatınızdan hiç eksik olmasın.

 

Prof. Dr. Güliz Elal - Psikolog / Yazar

Uzun süredir fotoğraflarını beğeniyle izlediğim Cuma ve Merve Çevik'in üç gün süren Kapadokya fotoğraf atölyesi 'olmazsa olmaz' idi. Gezinin her açıdan mükemmel geçmesi, ilk iletişime geçtiğim andan itibaren sergiledikleri titiz ve profesyonel yaklaşım, bilgi ve tecrübelerini paylaşma ve öğretme şevki ve sahip oldukları sonsuz enerjik, pozitif ve cana yakın kişiliklerinin sonucu idi. Bu platformdan bir kez daha içten teşekkürlerimi iletmek isterim.

Eren Diler - Veteriner

Dolu dolu 3 gün geçirdik yeri geldi uykusuz kaldık yeri geldi çok üşüdük ama hepsi çok güzel fotoğraflar çekmek içindi. Cuma ve eşi Merve sağ olsunlar herkes ile ayrı ayrı bıkmadan usanmadan ilgilendi. Tur sayesinde fotoğrafçılık olarak çok şeyler öğrendim. Bu kadar müthiş iki fotoğrafçıyla tanıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Ayrıca grup arkadaşları da çok eğlenceliydi. İlk yurt dışı turlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

 

Bahtiyar KoçMühendis

Kapadokya ve kayseri fotoğraf turuna katıldım. İlk kayıt anından son güne kadar çok ilgili ve disiplinli çalışması harikaydı. Programda olmayan farklı çekimler de yaptık. Bilgi paylaşımı konusunda çok olumlu, ki bilginin kolay ulaşılabilir ama maddi değeri olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Katılımcı sayısını maddi amaçları 2. plana atarak uygun sayıda tutması harikaydı, bence bu eğitimci kişiliğinden kaynaklanıyor. Kendisini ve eşini iyi yerlerde görmemiz çok uzak değil çünkü bu işi çok seviyorlar ve çok çalışıyorlar. Samimi kişilikleri onları mutlaka bir yerlere getirecektir. Tekrar görüşmek üzere. Teşekkürler.

Mutlu Çağlar - Türkçe Öğretmeni

İnanılmaz enerjik bir çift ile fotoğraf gezisine gitmek isteyenlere önceden uyarıdır; enerjileri hiç bitmiyor ve sürekli öğretme eğilimi içindeler. Eğer tembel ve sakin bir kişiliğiniz varsa bu insanlardan uzak durun! Çok dürüst, çok kaliteli ve oldukça donanımlı insanlar. Karı koca uyumları ve saygıları çok iyi. Bir daha katılmak değil onlarca kere gözüm kapalı katılmak isterim.. Teşekkürler!

 

Eren Şahin - Eren Sahin Photography

Kapadokya ve Yılkı Atları gezisi sonrası bu değerlendirmeyi yazıyorum. Gezi başından sonuna güzel planlanmıştı ve bu sayede beklediğimin üzerinde güzel fotoğraflar çektim. Güler yüzleri ile bizim istediğimiz kareleri yakalamamız için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Buz gibi soğuk havada bize modellik yapan Merve, herkes istediği fotoğrafı çekene kadar o soğukta askılı elbiseyle bize poz verdi. Cuma ise akşamları verdiği küçük Photoshop eğitimleri ile çok önemli bilgi paylaşımlarında bulundu. Tekrar bir tura katılır mıyım, kesinlikle evet hiç tereddüt etmeden herhangi başka bir tura katılırım. Teşekkürler, Cuma & Merve.