Sonbahar'da Karadeniz Fotoğraf Atölyesi

Bu atölye tamamlanmış olup bir sonraki atölye tarihi belirlenmemiştir.

6 Gece 7 Gün   (1-7 Ekim 2018)

Kontenjan: 12 Kişi (Kontenjan Doldu)

Fiyat: 3100 TL  (Çift kişilik odada kişi başı)

Doğanın en zengin renklerini göreceğimiz bir masal yolculuğuna çıkıyoruz!.. Sonbahar döneminde Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri olan Artvin, fotoğrafçılar için adeta bir cennet oluyor. Yeşil çimenler, masmavi göller ve sararmış yapraklar ile tam bir renk şöleni yaşanıyor. Ben Artvin'i İtalya'da ki Dolomitler bölgesine benzettiğim için buraya Türkiye'nin Dolomitler'i diyorum. Kars'taki tarihi Ani Harabeleri'nde başlayacak olan fotoğraf ve doğa yolculuğumuz sonbahar renklerine boyanmış yaylalar ile devam edecek. Doğal güzellikleri doyasıya yaşayabileceğimiz, yöre insanını en iyi şekilde tanıyacağımız, horonun ve doğanın sesi ile iç içe, koşuşturmadan ve gürültüden uzak, fotoğraf dolu bir hafta geçireceğiz. Yolculuğumuz Kars Havalimanı'ndan başlayıp Trabzon Havalimanı'nda son bulacaktır.

Bu organizasyon Cuma Çevik Fotoğrafçılık tarafından TURSAB A grubu 6304 lisans numaralı Çoruh Outdoor Travel & Tours firması ile düzenlenmektedir.

Fotoğraf: Müslüm Bayezit

1. Gün - Kars  (1 Ekim 2018 Pazartesi)

Tur başlangıç noktamız Kars Havaalanından olacak. Öğlen saat 13:00'da hava alanında buluşuyoruz ve bizi bekleyen aracımız ile Kars merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında Kars şehir merkezindeki tarihi yapıları ve eski Rus mimarisini gezmeye çıkıyoruz. Akşam yemeğinde özel bir mekanda yöreye özgü bir yemek olan kaz eti yiyeceğiz. Konaklama otelimizde.

2. Gün - Ani Harabeleri - Şavşat (2 Ekim 2018 Salı)

Sabah erken saatlerde kahvaltının ardından otelimizden çıkış yapıyoruz ve Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Burada yapacağımız fotoğraf ve gezi etkinliğinin ardından Artvin'e doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Artvin Şavşat'daki otelimize yerleşiyoruz. Ahşap bungalov otelimize yerleşme işlemleri bittikten sonra Şavşat'daki en güzel manzaraya sahip seyir teraslarından birinde, gün batımında eşsiz doğası ile İtalyan Dolomitler'ini aratmayan Yavuzköy'ün panoramik manzarasını fotoğraflayacağız. Sonrasında akşam yemeği için otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Fotoğraf: Müslüm Bayezit

3. Gün - Şavşat - Yaylalar (3 Ekim 2018 Çarşamba)

Sabah gün doğmadan önce bana göre Türkiye'nin en güzel gölü olan Şavşat-Karagöl'e gidiyoruz. Suyun üzerinden kalkan sis ve buhar ile doğaüstü anlara tanık olacağız. Göl üzerindeki estetik teknemiz ile gezinirken doğanın ve kuşların sesine doyacağız. Burada yeterince zaman geçirdikten sonra kimsenin fazla bilmediği özel lokasyonlara gideceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra diğer lokasyonlara geçiyoruz. Fotoğrafa doyacağımız bir gün olacak. Yorucu geçen günün ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

4. Gün - Borçka - Karagöl (4 Ekim 2018 Perşembe)

Sabah erken saatlerde bölgede yapacağımız fotoğraf gezisinin ardından kahvaltı için otelimize geri dönüyoruz. Kahvaltının ardından bölgedeki en güzel göllerden biri olan Borçka-Karagöl'e gideceğiz. Burada o kadar güzel bir atmosfer ve kompozisyonlar var ki ayrılmak istemeyeceksiniz. Karagöl'de fotoğraflarımızı çektikten sonra bölgede pek kimsenin bilmediği özel lokasyonlara gidiyoruz. Sonbahar renklerine doyacağımız güzel bir gezinin ardından yemek ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

5. Gün - Şavşat - Rize (5 Ekim 2018 Cuma)

Ahşap Bungalov evimizde yapacağımız güzel bir kahvaltının ardından Rize'ye doğru yola çıkıyoruz. Bir sonraki durağımız Rize'nin en güzel yaylalarından biri olan Gito Yaylası olacak. Yol üzerinde güzel bir restaurantta öğle yemeğimizi yedikten sonra Palovit Şelalesi ve Zilkale'yi fotoğraflayacağız. Ardından yaylaya doğru yola koyuluyoruz. Konaklama Gito'nun en güzeli olan Koçira Yayla Evi'nde olacak. Burası Karadeniz'de bulabileceğimiz en lezzetli yemeklere ve en güzel manzarası olan odalara sahip. Gece hava açık olursa burada çok güzel galaksi fotoğrafı çekiliyor, elbette deneyeceğiz.

6. Gün - Rize - Gito Yaylası (6 Ekim 2018 Cumartesi)

Sabah erken saatlerde karlı dağların ardından doğan güneşi fotoğraflamak için uyanıyoruz. Yayla'daki bir iki saatlik fotoğraf gezisinin ardından güzel bir kahvaltı için ahşap evimize dönüyoruz. Kahvaltı'nın ardından Karadeniz'in en küçük ama bir o kadar güzel olan yaylası Badara Yaylası'na gideceğiz. Burada fotoğraf denemeleri yapacağız. Sonrasında öğle yemeği için yaylamıza geri dönüyoruz. Gün batımı fotoğraf seansımızı yine karlı dağlarla bitiriyoruz. Şansımıza bulut denizi de olabilir. Kim bilir? :)

7. Gün - Rize - Trabzon (7 Ekim 2018 Pazar)

Sabah yapacağımız köy kahvaltısının ardından dönüş için Trabzon Havaalanı'na yaklaşık 5 saatlik bir araç yolculuğu yapacağız. Yol üzerinde bazı noktalarda fotoğraf için duracağız ve öğle yemeğimizi en meşhur lokantalardan birinde yiyeceğiz. Dönüş uçuşu için akşam saatlerini (20:00 ve sonrasını) tercih ediniz!

Fiyata DAHİL OLANLAR:

 • 6 Gecelik Yayla Evi veya Otel konaklaması.

 • Kahvaltılar ve Akşam Yemekleri.

 • Klimalı özel aracımız ile tüm transferler.

 • Cuma Çevik tarafından verilecek fotoğraf eğitimi ve danışmanlık.

 • Rehberlik hizmeti.

 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri.

 • Zorunlu TURSAB seyahat sigortası.

 • KDV

fiyata DAHİL OLMAYANLAR:

 • Trabzon'a gidiş-dönüş uçak veya otobüs bileti.

 • Öğle yemekleri.

 • Alkollü içecekler ve tüm kişisel harcamalar.

 • Şoför ve Rehber Bahşişleri

NE GETİRMELİ?

 1. Fotoğraf Makinesi, Tripod, Kablolu Kumanda ve Filtreler

 2. Geniş açılı, Orta-Zoom ve Tele-foto Lensler

 3. En az 32 GB'lık 3 adet hafıza kartı

 4. Su geçirmez ceket, pantolon ve yürüyüş ayakkabısı. Bolca t-shirt.

 5. Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya gore-tex montlar.

 6. Soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, eldiven, kazak veya polar mont.

 7. İyi bir ruh hali ve mutlu bir gülümseme getirmeyi unutmayın!

 

REZERVASYON VE ÖN KAYIT İÇİN:

İsim - Soyisim *
İsim - Soyisim

NOTLAR VE ŞARTLAR:

 • Tur lideri hava şartlarına, yol şartlarına ve sosyal olaylara göre program içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

 • Tura yeterli katılımın sağlanamaması durumunda hareket tarihinden 2 hafta önce tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.

 • Konaklama yapılacak oteller şartlar doğrultusunda kalite standardı aynı kalması koşulu ile değiştirilebilir.

 • Tur fiyatına dahil olmayan yemekler için tur lideri yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla herkes dilediği yerden hizmet alabilir.

 

İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

 • Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına 30 günden daha fazla bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

 • Seyahat tarihine 30 gün ve daha az kala yapılan rezervasyon iptallerinde paket ücretinin %50'si, seyahat tarihine 10 gün kala yapılan iptallerde ise paket ücretinin tamamı geri iade edilmez. Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir.