Toskana Gezisi

4 Gece 5 Gün (19-23 Nisan 2019)

Kontenjan: 7 Kişi

Fiyat: ?

Vize: Gerekiyor (Schengen)

778A1998-2.jpg

Toskana! İtalyan Rönesansının kalbi... Orta çağ kasabalarının dar sokakları, çiçeklerle kaplı zümrüt yeşili tepeleri, selvi ağaçları ve görkemli manzaraları; Val d'Orcia ve Floransa'daki mimari harikaları, sabahın altın sisleri, zeytin bahçeleri, yerel lezzetleri tadacağımız mutfakları ve daha nicesi... Bu bereketli topraklardaki derin huzur hissi ilk dakikalardan itibaren benliğinizi saracak..

Bu, yalnızca bir fotoğraf atölyesi değil, aynı zamanda İtalyan restoranlarında lezzetli yemekleri yiyeceğimiz, Ortaçağ köylerinin sokaklarını gezeceğimiz, günün ilk ışıklarıyla yeşil tarım arazilerini göreceğimiz, şarap tadımını yapacağımız ve daha birçok sürprizi yaşayacağımız bir deneyim olacak.

Tur programımız hava şartlarına bağlı olarak değişebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibi olacaktır.

1. Gün - İstanbul - Bologna (19 Nisan 2019 Cuma)

Sabah saat 10:30'da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanında buluşuyoruz. Pegasus havayollarının 12:30 uçağı ile yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından saat 13:30'de Bologna'ya varıyoruz. Havaalanında bizi bekleyen aracımızla Toskana'daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde gün batımını fotoğraflamak için duracağımız güzel manzaralar olacak. Sonrasında otelimize yerleşip güzel bir akşam yemeği için dışarı çıkacağız. (Otel: Pienza)

2. Gün - Val d'Orcia (20 Nisan 2019 Cumartesi)

Şafak sökmeden önce güne başlıyoruz. Bu sabah en meşhur Toskana villalarından biri olan Podere Belvedere'yi çekeceğiz. Buradaki çekimimizin hemen sonrasında başka bir lokasyonda ikinci bir fotoğraf seansımız olacak. Çekimlerin ardından, kahvaltı ve fotoğraf işleme eğitimi için otelimize dönüyoruz. Öğle yemeğinden sonra gün batımını fotoğraflamak için Asciano yakınlarındaki bir villaya gidiyoruz ve gün batımından sonra, gurme yemeği yiyeceğimiz yerel bir restauranta gideceğiz ve ardından günün yorgunluğunu atmak için otelimize dönüyoruz.

3. Gün - Pienza (21 Nisan 2019 Pazar)

Sabahın ilk ışıkları ile Pienza yakınlarındaki meşhur Villa Gladiatore'a gidiyoruz. İlk çekim noktamız olan Gladyatör evini fotoğrafladıktan sonra zaman kaybetmeden bir başka fotoğraf noktasına geçeceğiz. Çekimden sonra otelimizde kahvaltı, ardından taze pişmiş hamur işi kokularının kapladığı dar sokaklarda yürüyüş ve harika bir İtalyan kahvesinin tadını çıkarmak için yeterince zamanımız olacak. Gün içinde Papa'ya bile şarap tedarik eden İtalya'nın en ünlü şarap dükkanlarından birini ziyaret edeceğiz. Ve elbette dünyadaki en iyi koyun peynirlerinin tadına bakmayı unutmuyoruz. 

Öğle yemeğinden sonra, Montalcino sokaklarında bir gezinti yapmak için serbest zamanımız olacak ve sonrasında gün batımını fotoğraflamak için zümrüt yeşili tepelere geri dönüyoruz. Gün batımından sonra mavi saatlerde Toskana'nın en ünlü villası Podere Belvedere'yi fotoğraflayacağız. Ardından akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.

4. Gün - Val D'Orcia (22 Nisan 2019 Pazartesi)

Bu sabah Val D'Orcia'nın en fotojenik bir başka villasını fotoğraflamaya gidiyoruz. Villaya giden yolda uzun selvi ağaçları arasında yürüyüp farklı kompozisyonlar deneyeceğiz. İlk baharın en güzel çiçekleri olan kırmızı gelincik ve sarı papatyaların halı gibi kapladığı tepelerde fotoğraf çekeceğiz. Sonrasında güzel bir kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltının ardından serbest zaman. İsteyenler Pienza sokaklarında dolaşıp fotoğraf çekebilir. Bugün gün batımı noktasını hava şartlarına göre belirleyeceğiz. Güzel bir akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz.

5. Gün - Bologna - İstanbul (23 Nisan 2019 Salı)

Son günümüz olmasına rağmen bu sabah yine gün doğumunu fotoğraflamak için erkenden uyanıyoruz. Otelimize birkaç dakika uzaklıktaki zümrüt yeşili tepeleri fotoğraflayacağız. Çekimin ardından kahvaltı yapıyoruz ve sonra valizlerimizi toplayıp Bologna'ya doğru yola çıkıyoruz. Hava şartları uygun olursa yol üzerinde bir başka çekim seansımız olacak. Sonrasında havaalanına geçip Pegasus havayollarının 14:30 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına dönüyoruz. İstanbul'a varış saati 18:30.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

 • 4 Gecelik konaklama + Kahvaltı.

 • Klimalı özel aracımız ile tüm transferler.

 • Cuma Çevik tarafından verilecek fotoğraf eğitimi ve danışmanlık.

 • Türkçe rehberlik hizmeti.

 • Zorunlu TURSAB seyahat sigortası.

 • Yurtdışı çıkış harcı.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

 • Gidiş-Dönüş uçak bileti.

 • Vize ücreti.

 • Tek kişilik oda farkı. (Euro)

 • Öğle ve akşam yemekleri.

 • Minibar kullanımı, oda servisi ve tüm kişisel harcamalar.

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

NE GETİRMELİ?

 1. Fotoğraf Makinesi, Tripod, Kablolu Kumanda ve Filtreler

 2. Geniş açılı, Orta-Zoom ve Tele-foto Lensler

 3. En az 32 GB'lık 2 adet hafıza kartı

 4. Hava şartlarına uygun kıyafetler. (Sıcaklık: Gündüz 10 ve 20 °C / Gece 5 ve 10 °C)

 5. Su geçirmez pantolon ve ayakkabılar.