Toskana Gezisi

Bu atölye kapanmış olup bir sonraki atölye tarihi Mayıs 2020 olacaktır.

4 Gece 5 Gün (11-15 Mayıs 2019)

Kontenjan: 7 Kişi

Fiyat: 1250 Euro (Çift kişilik odada kişi başı)

Vize: Gerekiyor (Schengen)

Bu, yalnızca bir fotoğraf atölyesi değil, aynı zamanda İtalyan restoranlarında lezzetli yemekleri yiyeceğimiz, Ortaçağ köylerinin sokaklarını gezeceğimiz, günün ilk ışıklarıyla yeşil tarım arazilerini göreceğimiz, şarap tadımını yapacağımız ve daha birçok sürprizi yaşayacağımız bir deneyim olacak. Her düzey fotoğraf sever katılabilir. Sadece orta çağ köylerini gezmek ve güzel manzaraların tadını çıkarmak için de bize eşlik edebilirsiniz.

778A1998-2.jpg

Toskana! İtalyan Rönesansının kalbi... Orta çağ kasabalarının dar sokakları, çiçeklerle kaplı zümrüt yeşili tepeleri, selvi ağaçları ve görkemli manzaraları; Val d'Orcia ve Floransa'daki mimari harikaları, sabahın altın sisleri, zeytin bahçeleri, yerel lezzetleri tadacağımız mutfakları ve daha nicesi... Bu bereketli topraklardaki derin huzur hissi ilk dakikalardan itibaren benliğinizi saracak..

Bu organizasyon Cuma Çevik Fotoğrafçılık tarafından TURSAB A grubu 6304 lisans numaralı Çoruh Outdoor Travel & Tours firması ile düzenlenmektedir. Programımız hava şartlarına bağlı olarak değişebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibi olacaktır.

Kalacağımız villa Toskana’ya özgü tarihi bir çiftlik evi:

1. Gün - İstanbul - Bologna (11 Mayıs 2019 Cumartesi)

Sabah saat 10:30'da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanında buluşuyoruz. Pegasus havayollarının 12:30 uçağı ile yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından saat 14:10'da Bologna'ya varıyoruz. Valizlerimizi aldıktan sonra Toskana'daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde gün batımını fotoğraflamak için duracağımız güzel manzaralar olacak. Sonrasında tarihi ama bir o kadar lüx villamıza yerleşip güzel bir akşam yemeği yiyeceğiz. (Konaklama: Pienza)

toskana4.jpg

2. Gün - Val d'Orcia (12 Mayıs 2019 Pazar)

Şafak sökmeden önce güne başlıyoruz. Bu sabah en meşhur Toskana villalarından biri olan Podere Belvedere'yi çekeceğiz. Buradaki çekimimizin hemen sonrasında başka bir lokasyonda ikinci bir fotoğraf seansımız olacak. Çekimlerin ardından, kahvaltı ve fotoğraf işleme eğitimi için otelimize dönüyoruz. Öğle yemeğinden sonra gün batımını fotoğraflamak için Asciano yakınlarındaki bir villaya gidiyoruz ve gün batımından sonra, gurme yemeği yiyeceğimiz yerel bir restauranta gideceğiz ve ardından günün yorgunluğunu atmak için villamıza dönüyoruz.

3. Gün - Pienza (13 Mayıs 2019 Pazartesi)

Sabahın ilk ışıkları ile Pienza yakınlarındaki meşhur Villa Gladiatore'a gidiyoruz. İlk çekim noktamız olan Gladyatör evini fotoğrafladıktan sonra zaman kaybetmeden bir başka fotoğraf noktasına geçeceğiz. Çekimden sonra otelimizde kahvaltı, ardından taze pişmiş hamur işi kokularının kapladığı dar sokaklarda yürüyüş ve harika bir İtalyan kahvesinin tadını çıkarmak için yeterince zamanımız olacak. Gün içinde Papa'ya bile şarap tedarik eden İtalya'nın en ünlü şarap dükkanlarından birini ziyaret edeceğiz. Ve elbette dünyadaki en iyi koyun peynirlerinin tadına bakmayı unutmuyoruz. 

Öğle yemeğinden sonra, Montalcino sokaklarında bir gezinti yapmak için serbest zamanımız olacak ve sonrasında gün batımını fotoğraflamak için zümrüt yeşili tepelere geri dönüyoruz. Gün batımından sonra mavi saatlerde Toskana'nın en ünlü villası Podere Belvedere'yi fotoğraflayacağız. Ardından akşam yemeği için villamıza dönüyoruz.

toskana2.jpg

4. Gün - Pitigliano ve Sorano (14 Mayıs 2019 Salı)

Bugün, sabahın erken saatlerinde Toskana’nın en güzel iki kasabası olan Sorano ve Pitigliano'yu ziyaret edeceğiz. Tüf kayalarının üzerine dikilen bu Etrüsk kasabaları, orta çağ ruhunu günümüze taşıyor. Çok az sayıda turistin ziyaret ettiği fakat daha çok fotoğrafçılar tarafından bilinen bu yerleşim yerlerini ziyaret edecek, dar ve dik Arnavut kaldırımlı sokakları, evlerin kapılarını süsleyen rengarenk çiçek saksılarını, yosun tutmuş kırmızı tuğlaları ve harika renkleri fotoğraflayacağız. Pitigliano'da öğle yemeği yiyeceğiz ve ardından gün batımı lokasyonu olan Montalchino'ya doğru yola çıkacağız. Montalchino’yu fotoğrafladıktan sonra akşam yemeği için villamıza geri döneceğiz.

toskana3.jpg

5. Gün - Bologna - İstanbul (15 Mayıs 2019 Cuma)

Son günümüz olmasına rağmen bu sabah yine gün doğumunu fotoğraflamak için erkenden uyanıyoruz. Otelimize birkaç dakika uzaklıktaki zümrüt yeşili tepeleri fotoğraflayacağız. Çekimin ardından kahvaltı yapıyoruz ve sonra valizlerimizi toplayıp Bologna'ya doğru yola çıkıyoruz. Hava şartları uygun olursa yol üzerinde bir başka çekim seansımız olacak. Sonrasında havaalanına geçip Pegasus havayollarının 14:30 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına dönüyoruz. İstanbul'a varış saati 18:30.

toskana1.jpg

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

 • 4 Gecelik konaklama + Kahvaltı.

 • Klimalı özel aracımız ile tüm transferler.

 • Cuma Çevik tarafından verilecek fotoğraf eğitimi ve danışmanlık.

 • Türkçe rehberlik hizmeti.

 • Yurtdışı çıkış harcı.

 • Seyahat sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

 • Gidiş-Dönüş uçak bileti.

 • Vize ücreti.

 • Öğle ve akşam yemekleri.

 • Minibar kullanımı, oda servisi ve tüm kişisel harcamalar.

NE GETİRMELİ?

 1. Fotoğraf Makinesi, Tripod, Kablolu Kumanda ve Filtreler

 2. Geniş açılı, Orta-Zoom ve Tele-foto Lensler

 3. En az 32 GB'lık 2 adet hafıza kartı

 4. Hava şartlarına uygun kıyafetler. (Sıcaklık: Gündüz 15 ve 25 °C / Gece 5 ve 10 °C)

 5. Su geçirmez pantolon ve ayakkabılar.

REZERVASYON VE ÖN KAYIT İÇİN:

İsim Soyisim *
İsim Soyisim

NOTLAR VE ŞARTLAR:

 • Grup lideri hava şartlarına, yol şartlarına ve sosyal olaylara göre program içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

 • Yeterli katılımın sağlanamaması durumunda hareket tarihinden 2 hafta önce tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla organizasyon iptal edilir ve ücretlerin tamamı iade edilir.

 • Konaklama yapılacak oteller şartlar doğrultusunda kalite standardı aynı kalması koşulu ile değiştirilebilir.

 • Atölye fiyatına dahil olmayan yemekler için grup lideri yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Atölye programını aksatmamak koşuluyla herkes dilediği yerden hizmet alabilir.

 

İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

 • Katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle atölyenin başlamasına 45 günden daha fazla bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir.

 • Atölye tarihine 45 gün ve daha az kala yapılan rezervasyon iptallerinde toplam ücretin %50'si, atölye tarihine 20 gün kala yapılan iptallerde ise toplam ücretin tamamı geri iade edilmez.